در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی های
مقایسه

لقمه T5 پرشیا

شناسه محصول:
شناسه محصول:
دسته بندی: لقمه
فروشنده : آسانسور مال
آماده ارسال از تحویل روز روز آینده
3,160 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
  • سایز ریل: T5
  • جنس بدنه: چدنی
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

این قطعه با نام لقمه یا بست آسانسور نیز شناخته می شود. لقمه ها قطعات فلزی (فولاد و یا چدن) هستند که ریل را به براکت متصل می کنند. در عملیات نصب آسانسور جهت فیکس کردن ریل های آسانسور به سازه فلزی (استراکچر) چاه آسانسور از براکت ها و لقمه ها استفاده می...

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • مشخصات
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
لقمه T5 پرشیا
نقد و بررسی

این قطعه با نام لقمه یا بست آسانسور نیز شناخته می شود. لقمه ها قطعات فلزی (فولاد و یا چدن) هستند که ریل را به براکت متصل می کنند. در عملیات نصب آسانسور جهت فیکس کردن ریل های آسانسور به سازه فلزی (استراکچر) چاه آسانسور از براکت ها و لقمه ها استفاده می شود. هر براکت توسط دو لقمه ریل را نگه میدارد.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

لقمه ها بر خلاف ظاهر ساده و کوچکی که دارد، نقش مهمی را در خصوص ثابت ماندن و محکم شدن اجسام نگه دارنده را به هم ایفا می کند. به طور مثال هنگام استفاده از لیمیت سوئیچ از همین لقمه ها برای ثابت نگه داشتن بازو یا دسته (اهرم) نگه دارنده سنسور شالتر پروانه ای به ریل آسانسور استفاده می شود.

 

 محاسبه تعداد لقمه مورد نیاز هر آسانسور:

برای محاسبه لقمه در آسانسور بایستی ابتدا تعداد براکت را محاسبه نمود. برای محاسبه براکت تعداد ریل های مورد استفاده را در عدد ۳ ضرب می نمایند. بنابراین به ازای هر شاخه ریل از ۳ براکت استفاده می شود. حال اگر تعداد براکت را در عدد ۲ ضرب کنیم، تعداد لقمه به دست می آید.

برای مثال در یک آسانسور ۷ توقف، ۱۰ جفت ریل مورد نیاز است. بنابراین به ۳۰ جفت براکت و ۶۰ جفت لقمه نیاز داریم. منظور از جفت ریل های تی۵ و تی۹ است که از ریل تی ۵ برای هدایت وزنه تعادل و از ریل تی ۹ برای هدایت کابین آسانسور استفاده می شود.

 نصب لقمه ریل آسانسور:

برای نصب شما ابتدا می بایست براساس ریلی که در چاه آسانسور دارید و طریقه مهار آن، براکت و لقمه مورد نظرتان را متناسب با سایز ریل سفارش دهید.

برای نصب لقمه شما باید در ابتدا براکت را نصب کنید، سپس بست چدنی را در روبروی سوراخ پیچ براکت قرار داده و پیچ مورد نظر لقمه را به داخل بندازید و بعد از آن یک لاتون (جهت تنظیم فواصل)، یک واشر تخت و یک واشر فنری و سپس مهره مورد نظر پیچ را به داخل آن بیاندازید و آن را محکم بندید؛ دقت کنید که لقمه به صورت صاف و به دور از هرگونه انحراف قرار گرفته باشد.

تمام سطح لقمه ریل می بایست روی براکت قرار گیرد. در غیر اینصورت یعنی زمانی که لقمه نگهدارنده کج بسته شود و یا سفت بسته نشود یا حتی به صورت شکسته (دفورمه) قرار گیرد، ایراد از لقمه نگه دارنده است و باید تعویض شود و یا اینکه باید نسبت به کنترل و اصلاح وضعیت قرار گیری براکت یا ریل وارد اقدام کرد.

نصاب ریل آسانسور به هیچ عنوان حق جوشکاری کناره لقمه با سطح براکت را نداشته باشند. این کار به طور کلی ممنوع و غیر استاندارد می باشد.

 

نکات مهم در رابطه با لقمه آسانسور :

1- هر براکت با دو لقمه‌ ی ریل به ریل متصل می شود. 

2- انتخاب لقمه بستگی به نوع براکت و ریل آسانسور دارد.

3- در هنگام نصب بست آسانسور باید تمامی سطح آن بر روی براکت قرار داشته باشد.

4- در طول سالیان متمادی و حتی پس از نشست ساختمان، لقمه ی ریل آسانسور نباید حالت ثابت و محکم خود را از دست بدهد و شل شود.

5- در شرایطی که ترمز آسانسور فعال شده و خمش و اصطکاک بر روی ریل آسانسور رخ می‌ دهد، لقمه ریل آسانسور هرگز نباید کوچکترین تغییر کند و شکسته شود.

6- هنگام تغییر درجه حرارات و انبساط قطعات آسانسور به ویژه ریل، نباید تغییر وضعیتی بر روی استحکام و محکم بودن بست آسانسور به وجود بیاید.

7- هنگام نصب لقمه در صورت شکسته شدن آن یا دفورمه بودن آن باید حتما آن‌ را با لقمه‌ سالم جایگزین کرد.

8- طبق استاندارد آسانسور جوشکاری در اطراف و روی لقمه‌ ریل آسانسور اکیدا ممنوع می‌باشد.

9- در آسانسور با ارتفاع کمتر از ۴۰ متر از لقمه‌ ریختگی استفاده می‌شود.

10- در آسانسور دارای ارتفاع بیشتر از ۴۰ متر باید از لقمه‌ فنری استفاده شود.

 


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
دسته بندی ها
موتور آسانسور
درب آسانسور
کابین آسانسور
تابلو فرمان آسانسور
ریل آسانسور
سیم بکسل آسانسور
تراول کابل آسانسور
شستی آسانسور
سایر قطعات
قطعات یدکی